یکی از پارامترهای اصلی گردشگری هر شهر وجود رستورانها و خدمات غذایی با کیفیت و سالم به گردشگران می باشد. باید در نظر داشت که این مهم امروز از اصلی ترین وجه های رضایتمندی گردشگران می باشد و حتی برخی از افراد به دلیل استفاده از غذاهای خاص یا رستوران ویژه اقدام به سفر میکنند در این مقاله به مهم ترین رستورانهای شهر مشهد از منظر یک شهروند عادی و با توجه به تجربیات شخصی خواهیم پرداخت لازم به ذکر است که کلیه رستورانهای ذکر شده در این سخن شخصا مورد آزمایش قرار گرفته و نتیجه تجربه فردی نگارنده ذکر گردیده است از این رو این نوشته جنبه تبلیغی نداشته و کاملا برای استفاده و رفاه مشتریان و زائران و گردشگران شهر مقدس مشهد طرح گردیده است. تیم محتوای پارک علمی پروفسور بازیما در ادامه جاهای دیدنی مشهد لیستی از بهترین رستوران های مشهد تهیه کرده که در ادامه می خونید.

به صورت کلی رستورانها را می توان در سه دسته رستورانهای سنتی، رستورانهای با منوی غذاهای ایرانی و رستورانهایی با غذاهای فرنگی تقسیم بندی نمود که در این مطلب به معرفی رستوران های فرنگی مشهد می پردازیم.

الف-رستورانهایی با غذاهای فرنگی

هر چند که رستورانهایی از این دست به وفور در شهر مشهد در سال های اخیر افتتاح شده اند ولی شاید تعداد کمی از این رستورانها بتواند رضایمندی شما را به عنوان یک رستوران خوب با غذای عالی و محیطی مناسب جلب نماید.

فلامینگو

این کافی شاپ که در آن پاره ای از غذاهای فرنگی سرو می گردنند به اعتقاد نگارنده بهترین غذاهای فرنگی را به لحاظ طعم مزه حجم غذا و نوع چیدمان ارائه می دهد. اگر سری به این رستوران زدید حتما میگوی سوخاری این رستوران را تست نمایید غذاهای دیگر آن همچون شینسل مرغ انواع برگر ها پاستا و لازانیای این رستوران بسیار مطبوع و خوشمزه می باشد. در این رستوران علاوه بر منوی غذای انتخابی یک نوشیدنی طبیعی همچون آب هندوانه و نیز سوپ قارچ و خامه بصورت رایگان سرو می گردد. با وجود غذای مطبوع این رستوران متاسفانه فاقد فضای کافی بوده و کمی کوچک است برای همین حتما از خالی بودن میز در این رستوران اطمینان حاصل کنید . این رستوران در خیابان ملاصدرا تقاطع بلوار بعث واقع گریده است.

فلامینگو مشهد

می شف

این رستوران در بلوار سجاد واقع گردیده و یکی از رستوران های فرنگی خوش نام مشهد است.

در این رستوران انواع غذاهای فرنگی همچون پیتزا، پاستا و … سرو می گردد. شینسل مرغ این رستوران به لحاظ حجم و کیفیت در میان تمام رستورانهای مشهد شاید بی همتا باشد.

از مشکلات این رستوران می توان به جای پارک نامناسب و قرار گرفتن در طبقه دوم اشاره نمود این رستوران دارای فضای باز تابستانی و نیز فضای سرپوشیده می باشد. سالاد بار نیز در این رستوران وجود دارد.

می شف

 لیو

این رستوران در دور میدان آزادی(فلکه پارک) واقع شده است برای دسترسی به این رستوران باید از کنار گذر سمت راست بلوار ملک آباد به سمت فلکه پارک تغییر مسیر داد، این رستوران در رینگ کناری میدان آزادی واقع گردیده است.اگر می خواهید پیتزای ایتالیایی با طعمی متفاوت را تست کنید حتما سری به این رستورا ن بزنید.

رستوران مشهد

دو سولی

این رستوران با فضایی بسیار عالی دکوری شیک و مناسب با دو فضای سرپوشیده و سر باز در بلوار باهنر روبروی درب غربی دانشگاه فردوسی قرار گرفته است غذاهای فرنگی این رستوران از کیفیت مناسبی برخوردار است و از دیگر ویژگی این رستوران می توان به جای پارک مناسب و قرار گرفتن در پارک اشاره نمود.

غذا مشهد

ژیوان

اگر میخواهید در مکانی لاکچری غذاهای خوشمزه فرنگی را میل نمایید به شما رستوران ژیوان را پیشنهاد می کنیم این رستوران در بلوار سجاد جنب پارک حامد واقع گردیده است توصیه من به شما ماهی مخصوص این رستوران است.

 

لئون

این مکان در مجتمع گردشگری آباد گران واقع گردیده است نمای فوق العاده از شهر در شب در این رستوران منظره ی زیبایی ایجاد می کند هرچند که بیشتر منوی اینجا کافی شاپی است ولی پاره ای از غذاهای فرنگی در اینجا سرو می گردد.

رستوران خوب مشهد

آسمان شب

این رستوران در مجتمع گردشگری آبادگران واقع گردیده و دارای فضای سرپوشیده و باز و عالی با منظره فوق العاده از شب در شب می باشد. این رستوران مانند دو رستوران دیگر آبادگران را بیشتر در شب پیشنهاد میکنیم. در این رستوران هر چه خوردید سالاد سزار نخورید…!

متسو

این رستوران نیز ویژگی های دو فضای فوق را دارا می باشد و در مجتمع گردشگری آباد گران واقع گردیده است از ویژگی های خاص این فضا سرو صبحانه و نیز فضای تابستانی خاص اینجا می باشد.

باغ زیتون

باغ زیتون رستورانی صمیمی با فضایی دوست داشتنی و گرم است که انواعی از غذاهای فرنگی در آن طبخ می گردد این رستوران در خیابان هوشیار در بلوار ملک آباد واقع گردیده است.

باغ زیتون

وسپافود

بهترین ساندویج های مشهد را در این مکان خواهید یافت تنوع شگفت انگیز از انواع ساندویج های خوشمزه و البته پر کالری این فسفود در خیابان فلسطین واقع گردیده است.

وسپافود

هالی دی

شیک ترین و لاکچری ترین رستوران فرنگی مشهد واقع در خیابان هاشمیه حد فاصل سامانیه است.

این فضای زیبا و دلنشین تمام شاخصه های یک رستوران خوب را داراست جز غذای خوشمزه در این رستوران برای شما غذاهایی سرو میکنند که هرگز انتظار نداریم و البته این ویژگی ها در منوی آن نیامده است از جمله غذاهای عجیب این مجموعه میگو با برنج تند می باشد.طعمی که شاید برای هر کس قابل تحمل نیست.

هالی دی

فودکورد آرمیتاژ

اگر برای انتخاب رستوران مشکل دارید حتما سری به فودکورد آرمیتاژ بزنید بیش از ده برند و رستورانهای فرنگی و ایرانی در این فودکورد وجود داشته و انتخاب شما را برای غذا آسان میکند فقط در روزهای تعطیل کمی این مکان  شلوغ بوده و با برنامه ریزی قبلی از این مکان استفاده کنید.

آرمیتاژ

سیکس کلاپ

اگر به دنبال جای لاکچری با غذای گران قیمت می گردید سری به سیکس کلاپ بزنید هرچند که غذای ویژه ای در اینجا نخواهید یافت ولی فضا دکور و مشتریان متفاوت در آنجا خواهید یافت این مکان در خیابان خیام نبش کوچه شهید فرجی واقع گردیده است.

سیکس کلاپ

کیوسک

کیوسک از جمله کافی شاپ ها با ایده طراحی متفاوت بوده و از آن دست کافی شاپ هایی است که فضای آن به غذای آن می چرخد این مکان در بلوار سجاد بلوار جامی واقع گردیده است.

کافی شاپ کیوسک

فود فکتوری

اگر هوس غذای گران در محیطی متفاوت کرده اید حتمافود فکتوری را تست کنید.فقط خوردن سوپ های فود فکتوری برای ذائقه های حساس توصیه نمی شود.به اعتقاد نگارنده غذا و فضای آن به قیمتش نمی ارزد.

 

فود فکتوری

سیلوانا

این رستوران در حاشیه بلوار ملک آباد قرار گرفته و محیطی بسیار زیبا و لاکچری دارد و شاید از لاکچری ترین رستورانهای فرنگی مشهد به حساب می آید. هم غذا و هم فضای آن عالی است ولی قبل از سفارش حتما قیمتهای غذا را کنترل کنید.

سیلوانا

تاکسی

دکور متفاوت این فسفود شاید مهم ترین ویژگی این فضا باشد، خیلی ها این رستوران را جای خوب و خیلی ها آن را جای بد می دانند نظر نگارننده درباره کیفیت غذای این رستوران متوسط می باشد و تنها به لحاظ نواوری و نوع دکور قابل عرضه است.

رستوران تاکسی مشهد

پاچینو

این رستوران در بلوار خیام خیابان فرهاد ۲۵ واقع گردیده و مشتریان زیاد و خاص خود را دارد غذاهای ایتالیایی آن نسبتا خوب است ولی به اعتقاد نگارنده جز رستورانهای درجه یک مشهد به حساب نمی آید.

خانه پیتزا

این رستوران نیز در فرهاد ۲۵ واقع گردیده و از ویژگی های این ریتوران می توان به منوی آزاد و رایگان دمنوش ها اشاره نمود کیفیت غذاهای این رستوران به نسبت قیمت آن خوب می باشد و البته محیطی خانوادگی به حساب می آید.

خانه پیتزا

پیتزا دو در یک

این رستوران نیز از مجموعه رستورانهای خیابان فرهاد ۲۵ می باشد، در گذشته پیتزا آن در مشهد بی نظیر بود اما در حال حاضر کیفیت پیتزا ان به شدت افت کرده است.

پیتزا دو در یک

کروژ

در خیابان خیام واقع گردیده است و جهت گذراندن اوقات فراغت و رستوران گردی و یک تجربه متفاوت خوب است، ولی تفاوتی خاص در منوی غذایی آن دیده نمی شود.

اروین

در خیابان خیام ۲۵ واقع گردیده و به لحاظ کیفیت غذا جزو رستورانها و فسفود های خوب قرار میگیرد هر چند محل خاصی برای نشستن ندارد ولی به عنوان غذای بیرون بر گزینه خوبی است.

بلانچ

در بلوار سجاد خیابان بنفشه واقع گردیده از طراحی بسیار خوبی برخوردار است و البته غذاهای آن نیز خاص و مطبوع می باشد.البته شاید کمی گران است این رستوران را برای گذراندن اوقات فراغت در محیطی متفاوت حتما تجربه کنید.

بلانچ

شبدیز

رستوران شبدیز دو شعبه یکی در خیابان فلسطین ۱۸ تقاطع قدس و دیگری در خیابان هفت تیر دارد بعنوان غذای بیرون بر و مکان خانوادگی گزینه مناسبی به حساب می آید.

شبدیز

مزه طوری

غذایی متفاوت بر پایه خوراک های باربیکیویی دارد که از آن جمله می توان به پاچین شینسلی میگو و ماهی و…. اشاره نمود.این رستوران در انتهای بلوار وکیل آباد واقع شده و می تواند تجربه ای متفاوت را برای شما به ارمغان آورد.

مزه توری

هما

اگر به دنبال یک پیتزای خوب در یک مکان خانوادگی می گردید توصبه من به شما پیتزا هماست. البته به عنوان غذای بیرون بر نیز گزینه خوبی است.این رستوران در حاشیه بلوار ملک آباد واقع گردیده است.

گاجره

مجموعه ای از غذاهای فرنگی با کیفیت متوسط و البته وجود پرسنل با رفتار نچندان مناسب نگارنده خاطرات خوبی از برخورد پرسنل این مجموعه در خاطر ندارد.این رستوران در حاشیه بلوار وکیل آباد واقع گردیده است.

فارد فود

این رستوران در حاشیه بلوار جلال آل احمد ( ایرج میرزا) واقع گردیده است غذایی خوب و محیطی دلنشین دارد. به عنوان یک تجربه متفاوت توصیه می گردد.

زمین

دور میدان آزادی در مجاورت رستوران های پارک و لیو واقع گردیده و دارای محوطه تابستانی خوبی می باشد، غذای آن نیز خوشمزه و مناسب است.

تراس

در ابتدای بلوار امامت روبه روی پارک ملت واقع شده و دارای دکوری بسیار متفاوت و خاص می باشد و غذای آن خوب و دلچسب است تنها کمی مراقب قیمتها باشید.

رستوران تراس

آس برگر

اگر طرفدار برگر هستید آس برگر حتما شما را راضی خواهد نمود انواع برگر ها با طعم های مناسب و فضای خوب این رستوران در خیابا نقاضی طباطبایی واقع گردیده است.

آس برگر

برگ

یک پیتزای خاص و متفاوت و البته نه برای هر ذائقه ای ولی به یک بار امتحانش می ارزد. این رستوران در خیابان ثمانه واقع گردیده است.

مکزیکن فود

با دکوری که یادآور فیلم های وسترن است و غذاهایی کمی تند و آتشین شما را به خاطره متفاوت فرا می خواند. این رستوران نیز در خیابان ثمانه واقع گردیده است.

سولو

اگر طرفدار غذاهای دریایی در محیطی آرام هستید سولو گزینه ای مناسبی است البته غذای آن متوسط می باشد. شاید بتوان گفت خوشمزه ترین و لذیذ ترین غذاهای فرنگی را در این رستوران تست خواهید کرد این رستوران در خیابان هاشمیه واقع شده و البته کمی گران است.

کلید

در خیابان کوثر جنب بازار میوه و تره بار واقع گردیده و غذاهای فرنگی ان متوسط می باشد البته در ان اطراف چند غذای فرنگی دیگر خواهید یافت که گزینه های متوسطی هستند.

میچکا

رستوران میچکا در خیابان هنرستان واقع گردیده است و ساختمانی سنگی زیبا دارد، انواع غذاها از غذاهای فرنگی تا غذاهای ایرانی را در این رستوران می توان امتحان کرد.

نبات

این رستوران در خیابان سلمان فارسی واقع گردیده شاید می توان گفت منوی صبحانه آن بر بقیه غذاهای ان برتری دارد ولی تجربه است که به قیمتش می ارزد.

ژوآنی

در هاشمیه ۵/۹۱ واقع گردیده و جزو رستورانهای خوب با دکور قشنگ به حساب می آید بعنوان یک تجربه ژوآنی را از دست ندهید.

جاسمین

اگر به دنبال طمع  خوب و قدیمی یک فسفود خوب می گردید جاسمین در تقاطع بلوار سجاد و خیابان بهارستان گزینه خوبی است.غذاهای کلاسیک و فرنگی آن سالهایت که طمع خود را حفظ کرده اند.

جاسمین

خانه بندری

اگر هوس ساندویج بندری کرده اید خانه بندری برای شما انتخاب مناسبی است.واقع در پیروزی بین پیروزی  ۹ و ۱۳ است.

خانه بندری

پیوستن به بحث و گفتگو یک نظر

نظرتان را بگویید