شاید ۲۰ سال پیش کسی برای مسافرت مشهد رو انتخاب میکرد تنها جاهایی که برای دیدن داشت حرم مطهر امام رضا و بازارهای اطرافش بود و چندتا پارک بزرگ مشهد مثل کوهسنگی. اما حالا مشهد خیلی فرق کرده، یک لیست بلند بالا از جاهای دیدنی مشهد می شود تهیه کرد و اگر یک ماه هم مشهد باشید بازهم جاهایی وجود دارند که برید و ببینید و لذت ببرید. مثل طرقبه و شاندیز یا موزه ها مثل پارک علمی پروفسور بازیما و سینماهای درجه یک و از همه مهم تر پارک های آبی مشهد که حتی از کشور های دیگه هم برای بازدید و آب تنی مسافران رو به سمت خودش میکشونه.

سرزمین موج های آبی اولین پارک آبی مشهد

سرزمین موج های آبی اولین پارک آبی مشهد بود که در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد. در ابتدا این مجموعه هم برای آقایان استفاده می شد و هم برای بانوان. اما در سال ۱۳۹۷ در کنار سرزمین موج های آبی یک مجموعه جداگانه برای بانوان ایجاد شد که امروزه در تمامی روزهای هفته پذیرای مهمانان خانم است. معروف ترین سرسره های سرزمین موج های آبی :

سرسره‌ جت موج (طولانی ترین سرسره در ایران)، سرسره سقوط آزاد (Freefall) ، سرسره سوپر لوپ (Super Loop) ، سرسره تورنادو ) (Tornado)که یکی از مهیج ترین سرسره ها در پارک های آبی است و لذت ۴ نفره سوار تیوب شدن برا برای شما به همراه می آورد)، سرسره‌ کامیکاز، سرسره‌ تاپسی هستند. البته سرزمین موج های آبی علاوه بر این ها دارای چندین سرسره کوچک و بزرگ، مجموعه کودکان، استخر، سونا، جکوزی، ماساژ و بزرگترین حمام سنتی ایران است.

 

آدرس سرزمین موجهای آبی مشهد

بزرگراه امام علی(ع) (قاسم آباد)، بلوار اندیشه

نبش اندیشه ۸۱ (پارک آبی آقایان)  || اندیشه ۷۹ (پارک آبی بانوان)

تلفن سرزمین موج های آبی مشهد: ۳۶۰۰۸ – ۰۵۱

ساعات کاری سرزمین موج های آبی مشهد:

شنبه تا چهارشنبه : ۱۰ صبح الی ۲۱

چهارشنبه تا جمعه : ۹ صبح الی ۲۲

البته سرزمین موج های آبی دارای یک سانس نصف روز با قیمت نیم بها نیز هست که از ساعت ۱۶ الی ۲۲ قابل استفاده است.

موج های آبی مشهد

پارک ساحلی آفتاب مشهد

پارک ساحلی آفتاب یکی دیگر از پارک های آبی مشهد است که در سال ۱۳۹۰ در منطقه گردشگری سپاد افتتاح شد. پارک ساحلی آفتاب از ۳ مجموعه تشکیل شده است. مجموعه آقایان که دارای سرسره های سقوط آزاد با ارتفاع ۲۰ متر، استخر مخصوص غواصی به عمق ۱۲ متر با نمای زیر اقیانوس، استخر موج، رودخانه خروشان و چندیدن سرسره دیگر است. مجموعه بانوان که در دوطبقه احداث شده و شامل بخش های استخر استاندارد، سرسره های پیچ و تونلی، سونای خشک و بخار، حمام اسپوتا، سونای ماسه و …… می شود. مجموعه VIP نیز شامل استخر، سونا بخار و خشك، جكوزي، سالن بدنسازي، چاي خانه سنتي، استخر نمك دريايي ، غار نمک، حمام سنتي وامكانات جانبي از قبیل ماساژ، فست فود و كافي شاپ …. می باشد.

ساعت کاری پارک ساحلی آفتاب همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب می باشد و ساعت کاری مجموعه VIP همه روزه از ساعت ۱۵ الی ۲۳ به جزء یکشنبه ها که تا ساعت ۲۰ فعال می باشد و روزهای جمعه از ساعت ۹ الی ۲۳ می باشد

 

آدرس پارک ساحلی آفتاب مشهد

انتهاي بلوار خیام شمالی- ميدان بهارستان- جنب الماس شرق

تلفن پارک ساحلی آفتاب مشهد:

۳۷۰۳۷ – ۰۵۱

پارک ساحلی آفتاب

موج های خروشان مشهد

سرزمین موج های خروشان در حدود ۶ هکتار مساحت دارد و یکی از بزرگترین پارک های آبی سرپوشیده جهان به شمار میرود. موج های خروشان دارای دو بخش بانوان و آقایان است که می تواند همه روزه پذیرای مسافران باشد. سقف هر یک از بخش های بانوان و آقایان حدود ۴۰ متر است که بیش از ۶۳ سرسره را در خود جای داده است.

برخی از امکانات و بخش های تفریحی خاص سرزمین موج های خروشان:

طولانی ترین و مهیج ترین زیپ لاین سرپوشیده در جهان، بزرگ ترین سالن فیش اسپا (دکتر ماهی) در خاور میانه، بازی جذاب و مهیج لیزرتگ (پینت بال لیزری) و سالن فوق لوکس و بسیار مجهز ایروبیک

علاوه بر موارد بالا موج های خروشان دارای پارکینگ، کارواش، رستوران، کافی شاپ، مرکز خرید است.

ساعات کاری موج های خروشان مشهد همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب است.

آدرس موج های خروشان مشهد:

ابتدای جاده شاندیز – سرزمین موجهای خروشان

تلفن موج های خروشان مشهد:

۳۵۱۴۴۰۰۶-۰۵۱ الی ۱۵

موج خروشان

 

پارک آبی ایرانیان مشهد

پارک آبی ایرانیان یکی دیگر از پارک های آبی مشهد است که در زمینی بسیار بزرگ احداث شده است. از امکانات منحصر به فرد آن می توان به استخر موج با موج های چند متری و موج سواری با تخته اشاره کرد. پارک آبی ایرانیان دارای بخش مجزا برای بانوان نیست و استفاده از این مجموعه به صورت روز درمیان برای خانم ها و آقایان است. رودخانه خروشان، سینمای ۵ بعدی و انواع دیگر سرسره ها از دیگر امکانات این مجموعه هستند.

ساعات کاری مجموعه پارک آبی ایرانیان مشهد برای آقایان روزهای فرد و جمعه ها ساعت ۹ صبح الی ۲۲ و برای بانوان روز های زوج  ۹ صبح الی ۲۲ می باشد.

شماره تلفن پارک آبی ایرانیان :

۰۵۱۳۶۶۳۲۱۲۳

آدرس مجموعه پارک آبی ایرانیان :

مشهد ،بزرگراه آسیایی ،قاسم آباد (شهرک غرب) ،بلوار حجاب ،نبش حجاب ۸ ،پارک آبی ایرانیان

پارک آبی ایرانیان

کدام پارک آبی مشهد بهتر است؟

خب اگر اهل مشهد باشید یا زیاد به مشهد سفر می کنید می توانید هریک از این پارک های آبی را امتحان کنید، قطعا هرکدام لذت و هیجان مخصوص به خودش را دارد و نمی توان یک پارک آبی را مطلق بهتر از سایرین دانست. اما برای خیلی ها این امکان که به هرکدام از این پارک های آبی سر بزنند فراهم نیست و اگر قرار باشد یکی را اتخاب کنیم چه باید بکنیم؟

همانطور که گفتیم هریک از پارک های آبی ویژگی منحصر به فرد خود را دارد، پس در مورد هرکدام مطلب را بخوانید با مجموعه آشنا بشید و هرکدوم با خواسته های شما نزدیک تر بود انتخاب کنید. مثلا اگر غواصی زیر آب می خواهید پارک ساحلی آفتاب را انتخاب کنید یا اگر سرسره های زیاد با هیجان بالا میخواهید موج های خروشان انتخاب بهتری است.

نظرتان را بگویید