در مقاله سینماهای مشهد، به معرفی تمامی سینماهای مشهد پرداختیم. در این مقاله به صورت اختصاصی به بررسی و معرفی سینما هویزه می پردازیم.

تاریخچه سینما هویزه

در سال ۱۳۴۴ ، بعد از تاسیس چندین سینما در شهر مشهد و استقبال فراتر از تصور از آن ها، تصمیم ساخت بزرگترین و مدرن ترین سینمای کشور به نام سینما “دیاموند” (به معنای الماس) در خیابان دانشگاه فعلی، توسط «وارطان پطروسیان» و «ملکن سانطوریان» گرفته شد. ساختن این سینما ۳ سال طول کشید و در اردیبهشت سال ۱۳۴۷ با ظرفیت ۲۲۰۰ صندلی که در کشور نظیرش نبود و با نمایش فیلم “جایزه بزرگ”افتتاح شد و آوازه آن در خاورمیانه پیچید. سینما دیاموند در آن زمان مجهزترین و پیشرفته ترین سینمای کشور به شمار می آمد و به دلیل نزدیکی آن به دانشکده ادبیات مورد توجه قشر دانشگاهی نیز قرار گرفت.

همزمان با انقلاب ۵۷، سینما دیاموند به نام “هویزه” تغییر اسم داد و کماکان مورد استقبال مردم قرار داشت. با تاسیس سینماهای جدید و همگام نبودن هویزه با تجهیزات روز دنیا، این سینما با رکودی موقتی مواجه شد. تا اینکه در اواخر دهه ۸۰ به دلیل فرسودگی و نیاز به مرمت، تصمیم به بازسازی آن گرفته شد و این کار در حدود یکسال و نیم زمان برد. “پردیس سینمایی هویزه” در سال ۱۳۹۱ با احداث هشت سالن مجهز و بروز و با داشتن بزرگترین پرده سینمایی کشور مجددا افتتاح شد و به دوران طلایی خود بازگشت. این سینما همچنان بعنوان محبوب ترین سینمای مشهد در صدر جدول قرار دارد.  کیفیت تصویر فول اچ دی و صدای دالبی تماشای فیلم در این سینما را لذت بخش تر کرد. هویزه در یکی از سالن ها امکان پخش فیلم سه بعدی را نیز دارد و اولین فیلم سه بعدی ایران به نام “آقای الف” در سال ۹۲ در این سینما به روی پرده رفته است. از دیگر امکانات این سینما: دو کافی شاپ، دو بوفه مجهز در هر دو طبقه،  کافه سینما، سینما گالری، کافی نت و نمازخانه می باشد.

سینما هویزه مشهد روی نقشه

رزرو بلیط سینما هویزه مشهد

روش های مختلفی برای رزرو بلیط سینما هویزه مشهد وجود دارد. یکی از بهترین روش ها استفاده از سایت های فروش آنلاین بلیط سینما است . برای خرید و رزرو بلیط سینما هویزه می توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

تخفیف خرید بلیط سینما هویزه

خب حتما شماهم دنبال تخفیف برای خرید بلیط سینما هویزه هستین. اولا بهتره بدونین که قیمت بلیط سینما هویزه تو روزای سه شنبه نیم بها است. و البته سایت هایی وجود دارند که کد تخفیف برای خرید بلیط سینما هویزه ارائه می دهند. یکی ازین سایتها را در این لینک مشاهده کنید.

اینستاگرام سینما هویزه مشهد

آدرس:  مشهد، خیابان دانشگاه، نبش چهارراه گلستان

تلفن: ۳۸۱۱۶-۰۵۱

نظرتان را بگویید