شهر مشهد به عنوان یکی از شهرهای بسیار مناسب برای تفریح و گردش محسوب می شود. مکان های تفریحی مشهد در نمونه ها و دسته های متفاوتی موجود می باشند که افراد می‌ توانند با توجه به زیارتی که در این شهر انجام می ‌دهند، به این مکان های تفریحی و گردشگری رفته و تفریحات خود را انجام دهند. توصیه ما به افرادی که قصد سفر به مشهد را دارند این است که قبل از سفر، مکان های تفریحی مشهد را مورد بررسی قرار داده و سپس برای بازدید از آن ها اقدام نمایید. توصیه ما به افراد این است که از تورهای متفاوتی برای تفریح و گردش استفاده نمایید. ما در این مطلب قصد داریم تا به بررسی مکان های تفریحی و هیجانی مشهد، مکان های دونفره و هزینه ‌هایی که در این تفریحات باید خرج کنید، پرداخته و نکات مهم در مورد آن را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد سفر به مشهد و بازدید از مکان های تفریحی مشهد را دارید، با ما تا پایان متن همراه باشید. به واسطه مکانهای دیدنی متعدد در شهر مقدس مشهد و تقاضای روز افزون مردم برای گردشگری و سفر به جاهای ناشناخته و کمتر دیده شده این خطه قدیمی تصمیم گرفتیم تا گوشه ای از اسرار و شگفتی های مشهد را برای شما بازگو کنیم، جاهایی که شاید هرگز درباره آنها نشنیده باشید، امیدوارم این مقاله که یک لیست کامل از صفر تا ۱۰۰ درباره جاهای دیدنی مشهد است، راهگشای سفر شما در کشف دوباره مشهد باشد. به خاطر طولانی شدن این مطلب و راحتی دسترسی به بخش های مختلف مقاله می توانید از لینک های زیر استفاده کنید:

مکان های تفریحی مشهد
طرقبه
شاندیز
مراکز خرید و مجتمع های تجاری مشهد
سینماهای مشهد
پارک های آبی
رستوران های فرنگی و فست فودها
رستوران های سنتی
جاذبه های طبیعی اطراف مشهد
باغ پرندگان
باغ وحش مشهد
چالیدره مشهد
پارک علمی پروفسور بازیما
شهر مشاغل کارالند
موزه های مشهد

جاهای دیدنی مشهد به همراه عکس و آدرس

حرم امام رضا (ع)

حرم مطهر امام رضا در مشهد

آرامگاه امام رضا (ع) شاید نخستین نقطه ی ایجاد مشهد بوده باشد و کم کم اسکان زائران به دور این مکان مقدس ایجاد کننده حلقه ابتدایی این شهر باشد هر چند که از دیرباز این اقلیم محل زندگی انسان ها از دوران دیرینه سنگی تا کنون بوده است ولی شاید نسبت دادن این تجمعات کوچک به شهر مشهد را کاری نادرست باید دانست از این میان تاوران که توس مهم ترین بخش آن است شاید پرجمعیت ترین و آبادترین منطقه زیست قدیمی بشر در این خطه باشد از دیگر تجمعات انسانی بر حاشیه کشف رود می توان به نغان و سرآباد اشاره نمود. حرم مطهر دارای بخش های مختلفی است که بخش هایی از آن قابل بازدید و بخش های دیگر غیر قابل بازدید می باشد. امام رضا (ع) در سردابی زیر گنبد طلا دفن گشته است که ضریح در بالای سرداب نصب گردیده است این سرداب مکعب شکل به ابعاد تقریبی ((۵/۲)) متر تنها از داخل دریچه ای که در داخل ضریح قرار دارد و پایین پای حضرت قرار گرفته قابل دسترسی است.

در این مطلب به صورت کامل موزه ها و آرامگاه های حرم مطهر را معرفی کرده ایم.

مجموعه موزه ها و آرامگاه های حرم مطهرمجموعه موزه ها و آرامگاه های حرم مطهر

مکان های تفریحی مشهد

امروزه شهر مشهد به عنوان یکی از شهرهای زیارتی تفریحی محسوب می‌ شود. لذا افراد می‌ توانند تفریحات مختلفی را در این شهر انجام بدهند. انواع تفریحاتی که در این شهر می ‌توان انجام داد، پارک ساحلی آفتاب، انواع پارک های آبی که در این شهر موجود می باشند و پارک‌های طبیعی این شهر اشاره نمود. از پارک های مختلف این شهر می توان به پارک کوهسنگی و پارک ملت اشاره کرد. شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از این جاذبه های گردشگری را استفاده کرده و در آن ها به تفریح بپردازید. فروشگاه‌های زنجیره ‌ای و انواع رستوران های متفاوتی که در این شهر برای افراد موجود می باشند، همواره می تواند نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. توصیه ما این است که در سفر خود به مشهد از بارگاه ملکوتی امام رضا، مقبره شیخ بهایی، مدرسه عباسقلی خان مشهد، گنبد خشتی مشهد نیز بازدید نمایید. درست است که بعضی از این مکان های گفته شده برای تفریح نمی باشد و بخشی از دین و تاریخ ما است، اما می تواند به شما آرامش روح و روان را بدهد. از دیگر مکان ‌های تفریحی این شهر می ‌توان به آن پارک جنگلی وکیل آباد، سرزمین پروفسور بازیما، اخلمد، جاغرق مشهد، شاندیز مشهد، طرقبه مشهد، شاهان گرماب، سد گلستان، زشک مشهد و بسیاری دیگر از جاذبه ‌های دیدنی و تفریحی اشاره کرد.

طرقبه مشهد

شهر طرقبه یکی از بهترین و جذاب ترین جاهای دیدنی مشهد می باشد که به دلیل تعدد جاهای دیدنی آن را در مقاله ای جداگانه معرفی کرده ایم.

برای اطلاع از دیدنی های کامل این منطقه به مقاله طرقبه مشهد مراجعه نمایید.

آشنایی با طرقبه مشهدآشنایی با طرقبه مشهد

شاندیز مشهد

تقریبا نام مشهد رو در ایران با شاندیز می شناسند. جدای از شیشلیک استثنایی که برند ملی شده، تقریبا هر مسافری که به مشهد میاد برای یک بارم شده شاندیز میره. به وجود اومدن پدیده شاندیز و مراکز خرید و تفریحی زیاد در این منطقه هم باعث افزایش رغبت مردم به این شهر ییلاقی و خوش آب و هوا شده. اما خب خیلی چیزها در مورد شاندیز هست که خیلی ها ازونا بی اطلاع هستند. تو مطلبی که آماده کردیم همه چیز رو در مورد شاندیز گفتیم.

آشنایی با شاندیز مشهدآشنایی با شاندیز مشهد

مراکز خرید مشهد

مگر میشود مسافرت رفت و خرید نکرد؟ مخصوصا برای اکثر خانم ها اصلی ترین جای دیدنی هر شهری بازارهای آن شهر هستند. مشهد هم که از گذشته ها پذیرای زائران و مسافران بسیاری بوده و هست. همین مساله باعث شده تا از مجتمع های تجاری و پاساژ های زیادی برخوردار باشد. بسیاری از مسافران بازارهای مشهد را فقط بازارهای نزدیک حرم می دانند و از مجتمع های تجاری داخل و اطراف مشهد بی خبراند. در مطلبی که برای شما آماده کرده ایم به معرفی بهترین و معروفترین بازارهای مشهد پرداختیم.

مراکز خرید مشهدمراکز خرید مشهد

سینماهای مشهد

البته شاید سینما کمتر از مراکز خرید برای مسافران جذاب باشد با این حال برخی از سینماهای مشهد مثل پردیس سینمایی هویزه در کشور هم معروف است و جزو انگشت شمار سینماهای ۵ ستاره ایران به شمار می رود. اگر خواستید با سینماهای مشهد آشنا بشید از لینک زیر استفاده کنید. تو مطلبی که آماده کردیم می تونید آدرس و شماره تلفن و تاریخچه و همه چیز رو در مورد سینماهای مشهد بدونید.

سینماهای مشهدسینماهای مشهد

تفریحات هیجان انگیز مشهد

مکان های تفریحی هیجان انگیز مشهد در نمونه های متفاوتی موجود می باشد. گفتنی است از این مکان های تفریحی که می تواند شور و شوق و هیجان را در شما به وجود آورد، باید به استخر موج های آبی اشاره کرد. لذا شما در این استخر علاوه بر آب تنی و بهره مندی از وسایل آبی و بازی های آبی از هیجان بسیار خوبی بهره مند خواهید شد. تصور کنید که در سقوط آزاد استخر موج های آبی یک بار پای بگذارید؛ مطمئناً شما از آن لذت خواهید برد. پیست اسکیت روی یخ مشهد از مکان های تفریحی مشهد می باشد که افراد می توانند از آن استفاده کافی را ببرند. همچنین باشگاه های سوارکاری، سینماهای چند بعدی و بسیاری دیگر از نکات می ‌تواند برای افراد هیجان انگیز باشد و شما می توانید در این شهر به شهر بازی پارک ملت هیجان را برای خود و خانواده خود به همراه آورید. تمامی این مکان های تفریحی مشهد می تواند شما را سر ذوق آورد و هیجان خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

پارک های آبی مشهد

اصلا مگه میشه مشهد بیای و پارک آبی نری؟ به جرات میشه گفت طی چند سال اخیر پارک های آبی یکی از مهم ترین جاهای دیدنی مشهد بودند که مسافران از سراسر ایران و حتی کشورهای خارجی و همسایه برای آب تنی و شنا به مشهد میان. مشهد ۴ مجموعه آبی بزرگ و اصلی داره: موج های آبی، موج های خروشان، پارک ساحلی آفتاب و پارک آبی ایرانیان. نکته مهم اینه که معمولا برای خیلی از افراد امکان استفاده از همه این مجموعه ها نیست و مجبورا یکی رو انتخاب کنند. در مطلبی لیست کامل پارک های آبی مشهد رو برای شما آماده کردیم از داخل همه مجموعه ها عکس قرار دادیم و آدرس و شماره تلفن اون ها رو هم نوشتیم تا بتونید بهترین پارک آبی مشهد رو برای آب تنی و سرسره بازی انتخاب کنید.

لیست پارک های آبی مشهدلیست پارک های آبی مشهد

خب بعد از اینکه به همه تفریحات رسیدیم و کلی از جاهای دیدنی مشهد رو دیدیم. باید به فکر یک رستوران خوب برای سیرکردن شکممون باشیم. برای غذا شما اول باید انتخاب کنید که فست فود مثل ساندویچ و پیتزا میخواید یا کباب و دیزی. بعد از این انتخاب سخت! یک لیست بزرگ از رستوران ها وجود دارند که می تونید برید و لذت ببرید.

مکان های دو نفره مشهد

اگر بخواهیم مکان های تفریحی مشهد که به صورت دو نفره برای افراد در مشهد آماده شده است را معرفی کنیم، می توان به کافی شاپ های متفاوتی که در شهر مشهد موجود می باشند اشاره کرد. از انواع کافی شاپ های مشهد می توان به کافی شاپ کلاسیک، گلدون، قندون، دوربین، دوستان، وانیل، بیسکویت، شوگر، سکه و… اشاره کرد. لازم به ذکر است که پارک های متفاوتی که در این شهر وجود می باشند، همواره به عنوان مکان دنجی برای تازه ازدواج کرده ها می باشد. شما همچنین می توانید با دوستان خود به این محیط ها سر بزنید. مشهد به عنوان یکی از شهرهای بسیار بزرگ ایران همواره مکان های دو نفره ای را برای کسانی که به آن سفر می نمایند و یا افرادی که قصد گردشی دونفره در این شهر را دارند آماده کرده است.

رستوران های فرنگی مشهد

خب اگر غذاهای فرنگی رو انتخاب کردید بهتون تبریک میگم مشهد بهترین رستوران های فرنگی رو داره. هم داخل شهر مشهد و هم خارج شهر مثل طرقبه و شاندیز. توی یک مقاله لیست بلند بالایی از این رستوران ها رو با عکس و آدرس براتون مهیا کردیم. راجع بهشون بخونید و هرکدوم به نظرتون بهتر اومد رو انتخاب کنید. اگر رفتید تجربیاتتون رو هم برای ما بگید.

لیست رستوران های فرنگی مشهدلیست رستوران های فرنگی مشهد

رستوران های ایرانی و سنتی مشهد

غذاهای فرنگی با همه خوشمزگی برای خیلی از ما ایرانی ها انتخاب خوبی نیستند. مخصوصا توی شهری مثل مشهد که خیلی از غذاهاش مثل شیشلیک اش تو کل ایران معروفه! چه بسا توی خارج هم معروفه! خب اگر هوس پلو و کباب و دوغ ایرانی کردید نگران نباشید. بهترین ها در انتظار شماست. یک لیست کامل از بهترین رستوران های داخل و خارج شهر تهیه کردیم که می تونید برید بخونید و لذت ببرید. عکس و آدرس رستوران ها هم موجود است. رستوران های لاکچری و شیک و رستوران های متوسط برای اونایی که دنبال غذای مناسب هستند به علاوه رستوران های نزدیک حرم.

بهترین رستوران های مشهدبهترین رستوران های مشهد

جاذبه های طبیعی اطراف مشهد

در دید اول مشهد یکی از شهر های نسبتا خشک به نظر میرسه که البته با توجه به اقلیم ایران همینطور هم هست. اما مشهد یک شهر کوهپایه ای هم هست. در یک سمتش رشته کوه های بینالود و طرف دیگه کوه های مسجد سلیمان قرار داره. داخل این رشته کوه ها مثل اکثر کوه های ایران آبشارها و رودخونه های سرسبزی قرار دارند. معروف ترین آنها آبشار اخلمد است که حتی از خارج از ایران هرسال توریست ها برای دیدن این منطقه می آیند. آبشار های ارتکند و آبقد از دیگر آبشارهای زیبای اطراف مشهد هستند. اگر هر بار که به مشهد سفر کردید فقط داخل مشهد را دیدید، پیشنهاد میکنم این بار سری هم به جاذبه های طبیعی اطراف مشهد بزنید. در یک مطلب لیستی کامل از آبشارهای اطراف مشهد تهیه کرده ایم امیدوارم برای شما مفید باشد.

جاذبه های طبیعی اطراف مشهدجاذبه های طبیعی اطراف مشهد

باغ پرندگان مشهد

بی شک اولین دلیل برای سفر به شهر مشهد زیارت حرم امام رضا (ع) است. اما شهر مشهد علاوه بر جاذبه زیارتی جاذبه های تفریحی و گردشگری نیز دارد. در قسمتی از شهر مشهد به نام منطقه گردشگری سپاد مجموعه های تفریحی، تجاری و گردشگری را در کنار هم خواهیم دید. علاوه برای مراکز خرید و مجتمع های تجاری، مجموعه های تفریحی و شهربازی نیز برای تکمیل یک روز تفریحی در کنار خانواده، گرد هم آمده اند. یکی از اماکن تفریحی در این منطقه باغ پرندگان با فضایی زیبا و چشم نواز است. مکانی شبیه سازی شده بر اساس محل واقعی زندگی پرندگان برای نگهداری از گونه های مختلفی از کشورهای گوناگون که باعث جذب مسافران برای بازدید از این باغ شده است. تغذیه این پرندگان که بعضی گوشتخوار، دانه خوار و یا گیاهخوار هستند بطور مرتب توسط یک تیم پزشکی مجرب بررسی می شود. این پرندگان در محیطی زیبا با آبشارهای مصنوعی و پوششی از گونه های مختلف گیاهان نگهداری می شوند. در سفر به شهر مشهد لذت بردن کودکان از دیدن پرنده های زیبای این باغ را فراموش نکنید.

آدرس: مشهد، میدان خیام، منطقه گردشگری سپاد، جنب مجتمع الماس شرق

تلفن: ۰۹۱۵۹۰۷۷۵۸۵

باغ پرندگان مشهد

باغ وحش وکیل آباد

در پارک وکیل آباد مشهد و در کنار مکانی که قبلا بزرگترین شهربازی مشهد به شمار می رفت، باغ وحش وکیل آباد واقع شده است. این باغ وحش در سال های بعد از انقلاب به ماکن فعلی اش منتقل شد. خیلی از مشهدی ها و حتی مسافرانی که به این شهر سفر کرده اند خاطرات شیرینی را از بازدید از باغ وحش و بعد از آن رفتن به شهربازی با کلی شادی و هیجان در ذهن دارند. در تنها باغ وحش مشهد انواع گوناگونی از پستانداران، خزندگان، پرندگان و آبزیان مختلف نگهداری می شوند که حدود نیمی از ان ها بومی نیستند. یکی از مسائلی که در این باغ وحش به آن توجه شده است تکثیر حیواناتی ست که در حال انقراض و نابودی هستند. فضای فعلی این باغ وحش جوابگوی نیاز آن نیست و صحبت های در خصوص جابجایی آن به محلی وسیع تر شده است که هنوز محقق نگردیده است. در بخشی از این باغ وحش موزه ای وجود دارد که محل نگهداری و نمایش حیوانات تاکسیدرمی شده است که دیدن آن مخصوصا برای کودکان جذاب و جالب خواهد بود.

 آدرس: مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، جنب کوهستان پارک

تلفن: ۳۵۰۱۴۴۳۳-۰۵۱

باغ وحش وکیل آباد

چالیدره مشهد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در نزدیکی شهر مشهد، منطقه چالیدره است. اب این سد از رودخانه جاغرق تأمین می شود/ منطقه چالیدره در دو فاز مجزا که در دو طرف سد واقع شده است طراحی و اجرا شده است.

راه ارتباطی این دو فاز از طریق تله سیژ در ارتفاعات سد، و همچنین قایق های پدالی و موتوری مستقر در سد است. طبیعت زیبا و چشم نواز در کنار آب و هوای مطبوع در این منطقه ییلاقی باعث جذب بسیاری از گردشگران و توریست ها به این منطقه شده است. امکانات تفریحی زیادی در این منطقه برای جذب گردشگران برنامه ریزی و فراهم آمده است. علاوه بر تله سیژ و قایق:

رستوران با فضای داخلی و فضای باز رو به سد و چشم اندازی زیبا با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی

کافی شاپ برای صرف عصرانه ای دلچسب در فضایی باز

زیپ لاین و بانجی جامپینگ که طرفداران خاص خودش را دارد.

امکان ماهی گیری در کنار دریاچه

کشتی تفریحی دریاچه

عکاسخانه با دکوری زیبا برای عکس های سنتی

و حتی امکاناتی که برای تفریح و بازی بچه ها فراهم شده است.

چالیدره از آن جاهایی ست که در سفر به مشهد دیدن آن را نباید از دست داد.

آدرس: مشهد، طرقبه، کیلومتر ۲ جاده نقندر

تلفن: ۳۴۲۲۷۱۲۵-۰۵۱

چالیدره مشهد

بند گلستان مشهد

سد گلستان معروف به بند گلستان از دیرباز محلی تفریحی و گردشگری در نزدیکی شهر مشهد بشمار می رفته است. فاصله این سد تا مشهد حدود ۸ کیلومتر می باشد. این سد آجری در حدود ۵۰۰ سال قبل و در دوره تیموریان بر روی رودخانه گلستان احداث گردیده است. میزان آب جمع شده در سد در دو فصل زمستان و بهار بیشتر است. رستوران، قهوه خانه و کافه های متعددی در اطراف سد وجود دارد که نمایی ساحلی به آن بخشیده است. در داخل سد نیز قایق های پدالی برای استفاده گردشگران فراهم است. این سد در نزدیکی آرامگاه امام زادگان یاسر و ناصر وجود دارد.

در سال های اخیر به دلیل تعمیرات سد، امکان بازدید از آن وجود ندارد و موقتا تعطیل می باشد.

بقعه هارونیه

یک مکان تاریخی با افسانه های گوناگون در ۲۵ کیلومتری شهر مشهد، بقعه هارونیه است. این بنای آجری مربع شکل با محوطه سرسبز اطرافش گردشگران زیادی را برای بازدید به خود جذب می کند. داستان های زیادی در مورد علت ساخت آن گفته شده است. از جمله اینکه شاید آتشکده ای در دوران قبل از اسلام بوده است، یا اینکه گفته شده در زمان هارون الرشید بعنوان زندان از آن استفاده می شده است و حتی امام موسی کاظم (ع) زمانی را در آن زندانی و شکنجه می شده است. اما هیچ سند و شواهدی برای اثبات هیچ کدام موجود نیست. در محوطه این بنا سنگ یادبودی بنام امام محمد غزالی فیلسوف قرن پنجم وجود دارد.نآن

آدرس: مشهد، سه راه فردوسی، حاشیه بلوار شاهنامه، نرسیده به آرامگاه فردوسی

بقعه هارونیه

سد کارده

یکی از سدهای قدیمی و بتنی در نزدیکی شهر مشهد سد کارده است. این سد در منطقه ای زیبا و کوهستانی، مابین روستای اندرخ و کارده که باغ های میوه فراوان و مناظر زیبای طبیعی دارد احداث شده است. آب این سد از کوه هزار مسجد تامین می شود.

از دیرباز مشهدی ها و شهرستان های اطراف از سد کارده بعنوان یکی از مناطق تفریحی کوهستانی مهم استفاده می کردند. این منطقه گردشگری به دلیل داشتن مکان استراحت و سکوهای اسکان، امکان استقرار در شب و استفاده بیشتر از طبیعت اطرافش را فراهم کرده است. همچنین فروشگاه هایی جهت رفاه حال بیشتر گردشگران وجود دارد. برای رفتن به این سد باید به سمت انتهای خیابان خواجه ربیع حرکت کرد.

آدرس: ۴۲ کیلومتری شمال مشهد، روستای کارده

سد کارده

پارک علمی پروفسور بازیما

بازیما سعی بر آن دارد تا با معرفی راز آفرینش بارقه هایی از کنجکاوی را در مخاطب روشن کند در این مجموعه شگفت انگیز بازدید کننده سفری شگفت انگیز را در یک ماشین زمان آغاز کرده و با چگونکی موجودات زنده در طی تاریخ زمین آشنا میشود و سرانجام پس از طی تونل آفرینش وارد بدن انسان به عنوان اشرف مخلوقات شده و با ساختمان و عملکرد این ماشین شگفت انگیز آشنا می گردد.

مجموعه شهر مشاغل کارالند

در این مجموعه نیز سعی بر آن است که کودکان مشاغل مختلف را در سنین پایین تجربه کنند و امید است این تجربه لذت بخش باعث شناخت هر چه بهتر استعداد آنها گشته و فرد بتواند پتانسیل  و توانایی های شخصی خود را هر چه زودتر کشف نماید.

موزه های شهر مشهد

به دلیل جایگاه ویژه مشهد مقدس برای کلیه ایرانیان پارسی زبانان شیعیان و حتی اهل تسنن این شهر از دیرباز جایگاه ویژه ای به لحاظ گردشگری مذهبی و فرهنگی برخوردار بوده است.از این رو ضرورت ایجاد موزه هایی برای بازدید کنندگان از گذشته تا به امروز احساس می شود. اگر علاقه مند به موزه های مشهد هستید در مطلبی که برای شما آماده کرده ایم می توانید با موزه های مشهد آشنا بشید.

موزه های شهر مشهدموزه های شهر مشهد

فرهنگسراها و پارک های موضوعی مشهد

یکی از مکان هایی که برای اهالی فرهنگ جذاب است فرهنگسراها و پارک های موضوعی است. مشهد نیز از مجموعه های خوبی برخوردار است. فرهنگسرای حجاب، فرهنگسرای ترافیک، فرهنگسرای کودک و آینده و پارک های موضوعی دانش، مجموعه فرهنگی آیه ها و کلی جای دیدنی دیگه. اگر علاقه مند به شناخت این مراکز و دیدن عکس و آدرس اون ها دارید پیشنهاد میکنم از مطلبی که برای شما آماده کردیم حتما بازدید کنید.

فرهنگسراها و پارک های موضوعی مشهد فرهنگسراها و پارک های موضوعی مشهد

قیمت تفریحات مشهد

بسیاری از افراد دوست دارند که بدانند مکان های تفریحی مشهد چه قیمت هایی را دارند. در این مورد می توان گفت که قیمت تفریحات در مشهد با توجه به مکان های تفریحی متفاوتی که در این شهر موجود می باشد، متفاوت است. لذا بسیاری از مکان ‌های گردشگری این شهر هزینه آنچنانی را از افراد نمی گیرند. به طور مثال استخر موج های آبی، با توجه به خدمات متفاوتی که به افراد ارائه می دهد و جذابیت های بسیاری که دارد کمترین هزینه را برای افراد به همراه دارد. مشهد در کل به عنوان یکی از شهرهای بسیار ارزان محسوب می ‌شود و تفریح و گردش در آن از هزینه آنچنان بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل است که قیمت تفریحات در مشهد بسیار پایین می باشد. گفتنی است در بعضی از اوقات سال تخفیف های ویژه ای در مکان های تفریحی مشهد وجود دارد، که افراد می‌ توانند با استفاده از این تخفیفات از گردش و تفریح در آن لذت ببرند. توصیه ما به افراد این است که در سفر به مشهد حتماً این مکان های تفریحی و گردشگری را مورد توجه قرار داده و با هزینه ‌ای کم به آن سر بزنید.

بحث پایانی

در پایان می توان گفت که مکان های تفریحی مشهد همواره باعث جذب گردشگر به این شهر شده اند. علیرغم وجود بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام در این شهر جاذبه های گردشگری آن در نمونه های متفاوتی موجود می باشند که افراد با توجه به این جاذبه های گردشگری نسبت به تفریح و گردش در آن اقدام نمایند. امیدواریم که توانسته باشیم نکات مختلفی در مورد مکان های تفریحی مشهد را به افراد ارائه داده باشیم. از اینکه تا پایان با ما همراه بود بسیار سپاسگزاریم.

معروف ترین جاهای دیدنی مشهد کجاها هستند؟

مشهد یکی از بزرگترین شهرهای ایران است و جاهای دیدنی بسیاری دارد. معروف ترین جاهای دیدنی مشهد بعد از حرم امام رضا شامل طرقبه، شاندیز، پارک های آبی، شهربازی ها و غیزه هستند.

معروف ترین رستوران های مشهد چه نام دارند؟

رستوران های ارم شاندیز، سدروس، معین درباری، پسران کریم از معروف ترین رستوران های مشهد هستند. البته مشهد تعداد بسیار زیادی رستوران های خوب دارد که برای شما همراه عکس و آدرس لیست کرده ایم.

مشهد چند پارک آبی دارد؟

مشهد ۴ پارک آبی بزرگ دارد: سرزمین موج های آبی، موج های خروشان، پارک آبی ایرانیان و پارک ساحلی آفتاب

پارک های معروف مشهد کجان؟

پارک ملت، کوهسنگی، پارک جنگلی وکیل آباد و پارک مینیاتوری و مشهورترین پارک های مشهد هستند.

نظرتان را بگویید