طبیعت و طبیعت دوستی یکی از فرهنگ هایی است که ایرانیان همواره در آن پیش قدم بوده اند. رفتن به بام تهران و دسترسی به بام تهران در طول ایام هفته و تعطیلات برای خیلی از گردشگران و مردم ایران مورد پسند واقع شده است.

اگر در تابستان از شلوغی کارهایتان خسته شده باشید و تصمیم داشته باشید که شبی را با هوای پاک و کوهستانی در مکان طبیعی، پر از جاذبه و دلنشین بگذرانید می توانید در شب لحظاتی را در بام تهران امتحان کنید و یک مسافرت کوتاه مدت درون شهر تهران داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که ایام غیر تعطیل هفته را برای سپری کردن اوقات خوب و مفرح در بام تهران داشته باشید تا ترافیک و شلوغی های شهر تهران شما را اذیت نکند.

در بام تهران چه می گذرد؟

بام تهران

زیپ لاین در بام تهران 

یکی از تفریحات سالمی که می توانید به همراه آن در بام تهران لحظات مفرح و لذت بخشی را داشته باشید، زیپ لاین می باشد. منابع موثقی برای تاریخچه دقیق استفاده از زیپ لاین ها در دسترس نیست، اما برخی بر این باور هستند که زیست شناسان استفاده از وسیله ی تفریحی زیپ لاین را در بین مردم عادی رایج کردند.

زیپ لاین در بام تهران به شما این امکان را می دهد تا روی هوا معلق باشید و سُر بخورید. مشخص است که برای داشتن چنین تفریح پر هیجانی باید تجهیزات مناسبی را به همراه خود داشته باشید.

در زیپ لاین بام تهران ابتدا باید جلیقه مخصوص هارنس را بپوشید سپس طناب ها یا تسمه های مخصوصی بین دو نقطه از بدن شما متصل می شود. در مرحله ی آخر هارنس به تسمه ها یا کارابین های قرقره اتصال پیدا می کند. حالا شما دست تان باز است و می توانید بصورت نشسته، معلق یا حتی خوابیده مسافت بین دو نقطه مختلف را طی کنید و نگران هیچ چیز دیگری نباشید.

حالا برای احتیاط دوباره وسایل ایمنی و نکات ایمنی مورد نیاز برای زیپ لاین در بام تهران را بازگو می کنیم. برای راه اندازی زیپ لاین ایمن وجود سیم بکسل، یک عدد دستگاه ترولی، سیم کش و نگه دارنده انتهای خط الزامی است. دقت داشته باشید که برای خوش گذرانی در زیپ لاین باید وسایل و تجهیزات ایمنی مانند کارابین، دستکش، هارنس (لباس مخصوص) و کلاه ایمنی را از اپراتور زیپ لاین تهران بگیرید، اگر از وجود مشکلاتی مثل وجود مشکلات مربوط به ستون فقرات در بین خودتان یا دیگر اعضای خانوده تان مطلع هستید می توانید با اپراتور زیپ لاین در میان بگذارید.

توصیه ما به شما این است که اگر دچار بیماری های خاصی مثل بیماری های قلبی و بیماری های مرتبط با فشار خون هستید، از سوار شدن در زیپ لاین خودداری کنید، چرا که در درجه ی اول سلامتی شما مهمترین عامل در تفریحات می باشد.

برای سورتمه سواری به بام تهران بروید

اگر می خواهید آدرنالین سطح بدن خود را به اوج برسانید، سورتمه سواری در بام تهران را انتخاب کنید. حس سُر خوردن و داشتن لحظات خوب و خوش برای هر انسانی جزء ایده آل ترین خواسته های او می باشد که سورتمه بام تهران این امکان را برای شما فراهم کرده است.

جالب است بدانید که طولانی ترین خط سورتمه در بام تهران قرار دارد چون طول سورتمه بام تهران ۱۴۲۰ متر می باشد. مطمئن باشید با انتخاب سورتمه بام تهران خاطره انگیز ترین و به یاد ماندنی ترین لحظات را خواهید داشت.

تله سیژ توچال در بام تهران را امتحان کنید

اگر قصد دارید که روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت هشت صبح تا هشت شب در بام تهران بگردید، ابتدا تله سیژ توچال بام تهران را امتحان کنید.

از خوبی ها و مزیت های تله سیژ بام تهران امن بودن آن است که این اطمینان را به شما می دهد تا ترسی از ارتفاع نداشته نباشید. از خوبی های دیگر تله سیژ توچال فاصله ی یک متری ایستگاه اول تا ایستگاه بعدی می باشد.

از ایستگاه بعدی شکم گردی شما آغاز می شود، چون شما با رستوران چشمه مسافت کمی دارید و مطمئنا دل تان می خواهد تا یک وعده ی غذایی خوب، سالم و بهداشتی در بام تهران داشته باشید. برای احتیاط و اطمینان بیشتر از ساعات کاری تله سیژ بهتر است روزهای قبل به فکر آن باشید، چون ساعات کاری تله سیژ می تواند با توجه به نوع آب و هوا و ظرفیت مسیر بام تهران می تواند متغیر باشد.

تله-سیژ-توچال بام تهران

لذت کوهنوردی در بام تهران 

تحقیقات زیادی نشان داده اند که زود بیدار شدن و سحرخیزی برای انسان ها سازنده است و از لحاظ جسمانی و احساسی حال انسان ها را خوب می کند. در واقع وقتی سحرخیز باشید و بتوانید به راحتی از تخت خواب خود دل بکنید و روزتان را با انرژی های مثبت شروع کنید، بقیه ساعت های روز هم همانطور می گذرند.

کوهنوردانی که صبح زود به بام تهران می آیند قطعا جزء آن دسته از افرادی هستند که سلامتی برای آنها بسیار ارزش دارد. اگر شما هم قصد دارید سحرخیز باشید و صبح های پنجشنبه و جمعه را با کوهنوردی آغاز کنید، بهتر است زود اقدام کنید و به جمع بزرگ کوهنوردان بام تهران بپیوندید.

وقتی که به پارکینگ بام تهران رسیدید می توانید در ۴۵ دقیقه از پارکینگ مجموعه به اولین ایستگاه تله کابین توچال بام تهران برسید، اما اگر افراد کم سن و سال تری همراه خود دارید می توانید کل این مسیر را با ماشین های برقی طی کنید.

برای اینکه از منظره های طبیعی و دلنشین بیشتری موقع بازگشت ببینید، بهتر است که به ۲ الی ۴ ایستگاه صعود کنید و زمان بیشتری را برای بودن با سایر کوهنوران داشته باشید. رسیدن به مرتفع ترین نقطه بام تهران کار هر کسی نیست، شما باید حوصله تان را قدری افزایش بدهید و ساعاتی فقط هوای پاک و خنک تنفس کنید.

اسکی بازها تله کابین و پیست اسکی بام تهران را انتخاب می کنند

واژه تله کابین از زبان فرانسوی به زبان فارسی وارد شده است اما کاربرد آن در همه جای دنیا دیده می شود و مختص به یک ناحیه جغرافیایی خاص نیست.

تله کابین توچال بام تهران دارای چهار ایستگاه و سه مسیر می باشد که به هم اتصال دارند. مجموع طولی که در تله کابین می گذرانید ۷۵۰۰ متر می باشد، از این نظر تله کابین توچال بام تهران طولانی ترین تله کابین جهان به شمار می رود.

شما در ایستگاه اول تله کابین بام تهران در ارتفاع ۱۹۰۰ متری قرار دارید و در ایستگاه دوم در ارتفاع ۲۹۳۵ متری از سطح دریا قرار دارید. اگر خواسته باشیم به محاسبه کل زمانی که تا ایستگاه آخر تله کابین روی هوا معلق هستید بپردازیم، باید بگوییم که ۵۰ دقیقه سوار تله کابین هستید و می توانید از مناظر چشم نواز لذت ببرید.

نزدیک ترین و معروف ترین پیست اسکی به تهران، پیست اسکی توچال در بام تهران می باشد. پیست اسکی بام تهران شامل سه پیست اسکی است که مرتفع ترین پیست آن در ارتفاع ۳۵۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد. گفتنی است استقبال اسکی بازها و ورزش کاران از تله کابین و پیست اسکی توچال در ماه های سرد زمستان هر سال رو به افزایش است. شما هم برای آمدن به بام گردشگری و جذاب تهران برنامه ریزی کنید و اوقات خوش و متفاوتی را تجربه کنید.

پیست اسکی بام تهران

راهنمای دسترسی به بام تهران

اگر وسیله شخصی دارید می توانید از مسیر بزرگراه چمران شمال به خیابان ولنجک بروید و سپس با تابلوهایی که برای راهنمایی شما عزیزان نصب شده اند، به بام تهران دسترسی پیدا کنید و وسیله نقلیه شخصی تان را در مجموعه پارکینگ بام تهران قرار بدهید.
خیلی خوب است که برای رفتن به بام تهران از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، چون نشان می دهید که پاکیزگی شهر تهران برای شما اهمیت دارد. شما می توانید با خط BRT یا با تاکسی های عمومی شهری از بزرگراه چمران عبور کنید و به ایستگاه تابناک یا پمپ بنزین ولنجک برسید. سپس با استفاده از تاکسی های شهری خودتان را به بام طبیعی تهران برسانید.
مسیر پیشنهادی دیگری برای رسیدن به بام تهران وجود دارد. شما می توانید با خط BRT اتوبوس های درون شهری و یا خط کهریزک-تجریش قطار شهری به میدان تجریش دسترسی پیدا کنید و در میدان تجریش با استفاده از تاکسی های درون شهری میدان تجریش به بام تهران برسید.

نظرتان را بگویید